Aktualności

 

XXXIV Ogólnopolski Konkurs Chórów a Cappella Dzieci i Młodzieży odbędzie się w Bydgoszczy w dniach
17-19 października 2014.

Program Konkursu przedstawia się następująco:

17 października 2014 (piątek), godz. 15.00 – 18.00 przyjazd chórów do Pałacu Młodzieży,
18 października 2014 (sobota), godz. 9.00-17.00 przesłuchania konkursowe w Filharmonii Pomorskiej.
19 października 2014 (niedziela), godz. 12.00 koncert galowy i ogłoszenie wyników - Filharmonia Pomorska.

W programie imprezy przewidziano także:
- warsztaty dla dyrygentów
- spotkanie dyrygentów z jury,
- warsztaty twórcze dla chórzystów,
- audycję muzyczną dla chórów dziecięcych,
- grę dydaktyczną ulicami miasta (dla chętnych chórów).

Informacje dla dyrygentów zakwalifikowanych chórów:

Protokół z posiedzenia Rady Artystycznej Ogólnopolskiego Konkursu Chórów a Cappella Dzieci i Młodzieży
Bydgoszcz, 12 czerwca 2014

Rada Artystyczna Ogólnopolskiego Konkursu Chórów a Cappella Dzieci i Młodzieży w składzie:

  1. prof. Andrzej Hundziak - Akademia Muzyczna w Łodzi
  2. prof. Janusz Stanecki - Akademia Muzyczna w Bydgoszczy
  3. prof. Jan Lach - Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy
  4. Marian Wiśniewski - prezes Oddziału Bydgoskiego PZChiO.

po wysłuchaniu nagrań chórów zgłoszonych do 34. Ogólnopolskiego Konkursu Chórów a Cappella Dzieci i Młodzieży, postanowiła zakwalifikować do konkursu następujące chóry:

KATEGORIA I. DZIECIĘCE CHÓRY SZKOLNE

  1. Chór „Cantores Minores” ze Szkoły Podstawowej im. Jana III Sobieskiego w Gniewie, dyrygent: Izabela Chyła
  2. Chór Dziecięcy „Tremolo” z Zespołu Szkół Samorządowych w Lipsku, dyrygent: Urszula Bobrowska
  3. Chór „Cantiamo” z Gimnazjum Miejskiego im. Władysława Jagiełły w Leżajsku, dyrygent: Barbara Kuczek
  4. Dziecięco - Młodzieżowy Chór Szkół Nazaretańskich ze Szkoły Podstawowej i Gimnazjum Sióstr Nazaretanek w Kaliszu, dyrygent: Katarzyna Trafankowska
  5. Chór „La Musica” – grupa najmłodsza z Gimnazjum nr 16 im. Fryderyka Chopina w Lublinie, dyrygent: Zdzisław Ohar
  6. Chór „La Musica” – grupa młodsza z Gimnazjum nr 16 im. Fryderyka Chopina w Lublinie, dyrygent: Karolina Filipczak

KATEGORIA III. MŁODZIEŻOWE CHÓRY SZKOLNE O GŁOSACH RÓWNYCH - DO 21 LAT

  1. Chór „La Musica” – grupa starsza z Gimnazjum nr 16 im. Fryderyka Chopina w Lublinie, dyrygent: Zdzisław Ohar
  2. Chór Dziewczęcy „Ars Longa” z Zespołu Szkół nr 5 im. Unii Europejskiej w Ostrołęce, dyrygent: Joanna Górska
  3. Chór Dziewczęcy „Cantilena” z II Liceum Ogólnokształcącego im. C.K. Norwida w Ostrołęce, dyrygent: Henryk Gadomski
  4. Chór Żeński X Liceum Ogólnokształcącego w Białymstoku, dyrygent: Anna Olszewska
  5. Chór „Gaudium Cantates” z Zespołu Szkół nr 1 w Lubiczu, dyrygent: Aleksandra Kwiatkowska i Ariel Radomiński

KATEGORIA IV. MŁODZIEŻOWE CHÓRY SZKOLNE O GŁOSACH   MIESZANYCH - DO 21 LAT

  1. Chór II Liceum Ogólnokształcącego w Krakowie, dyrygent: Agnieszka Trela-Jochymek
  2. Chór „Canticum  Canticorum” z VIII Liceum Ogólnokształcącego w Krakowie, dyrygent: Małgorzata Mazur
  3. Młodzieżowy Chór „Kantele” z I Liceum Ogólnokształcącego w Słupsku, dyrygent: Jolanta Otwinowska

KATEGORIA V. MŁODZIEŻOWE CHÓRY POZASZKOLNE O GŁOSACH   RÓWNYCH - DO 21 LAT

  1. Miejski Chór Dziewczęcy „Logos” z Miejskiego Domu Kultury w Świnoujściu, dyrygent: Elżbieta Naklicka
  2. Chór Miasta Białegostoku (grupa żeńska) z XI LO im. Rtm. W. Pileckiego w Białymstoku, dyrygent: Anna Stankiewicz

KATEGORIA VI. MŁODZIEŻOWE CHÓRY POZASZKOLNE O GŁOSACH MIESZANYCH - DO 21 LAT

  1. Chór Miasta Białegostoku (grupa mieszana) z XI LO im. Rtm. W. Pileckiego w Białymstoku,  dyrygent: Anna Stankiewicz
  2. Miejski Chór Mieszany „Logos” z Miejskiego Domu Kultury w Świnoujściu, dyrygent: Elżbieta Naklicka
  3. Chór Młodzieżowy „Voce Segreto” z Miejskiego Ośrodka Kultury w Żorach, dyrygent: Andrzej Marciniec

 



 

Ogólnopolski Konkurs Chórów a Cappella Dzieci i Młodzieży                                                                                                aktualizacja: 15 wrzesień, 2014