wstecz

Rozmów, które budują: Samotność tu i teraz”

15 grudnia o godz.10.30 w sali widowiskowej Pałacu Młodzieży, na specjalne życzenie pedagogów szkolnych, kolejny raz młodzież bydgoska spotka się z panią psycholog Gretą Haraś, by uzyskać wiele ważnych informacji  na temat problemu samotności, by porozmawiać, zadać pytania w ramach „Rozmów, które budują: Samotność tu i teraz”. Jak istotną obecnie jest kwestia samotności, jak ważna jest umiejętność rozpoznawania jej przyczyn, a później  diagnozowania oraz  wiedza na temat  źródeł i możliwości uzyskiwania pomocy, również specjalistycznej, dowiedzą się młodzi uczestnicy w trakcie „Rozmów, które budują”. Otrzymają  oni  także porady na temat radzenia sobie z samotnością  na co dzień, oceniania czy to już samotność. Najważniejsze jest, by uczniowie potrafili wyczuć, kiedy pomoc drugiego człowieka jest im  niezbędna, ponieważ, jak powiedziała pani Greta Haraś, nie wszystko mija samo. 

 

Konkurs Piosenki Patriotycznej z okazji Narodowego Święta Niepodległości 11 Listopada

Konkurs Piosenki Patriotycznej  adresowany do najmłodszych, dzieci w wieku przedszkolnym oraz szkolnym (klasy I-III szkół podstawowych) został rozstrzygnięty. Dzieci zaprezentowały swoje umiejętności wokalne, pokazując ogromne zaangażowanie emocjonalne. Wykonawcy nie tylko pięknie zaśpiewali, ale również przygotowali odświętne stroje oraz dekoracje pomieszczeń, w których wystąpili. Na uwagę zasługuje fakt, iż młodzi uczestnicy konkursu zaprezentowali trudny repertuar, wymagający dużego zaangażowania, zarówno w warstwie tekstowej, jak i muzycznej.

Protokół Jury Konkursu Piosenki Patriotycznej z okazji Narodowego Święta Niepodległości
11 Listopada w ramach cyklu: „Nasza wspólna kultura”

Jury w składzie: Patrycja Cywińska- Gacka, Luiza Kubowicz-Dorosz, Małgorzata Maćkowiak
po zapoznaniu się z nagraniami jedenastu piosenek uczestników konkursu, postanowiło przyznać
następujące nagrody:

w kategorii dzieci młodszych
I miejsce:

Łucja Andrzejewska ze Szkoły Podstawowej im. Ks. Józefa Dąbrowskiego w Żółtańcach, kl. „0”

II miejsce ex aequo:
Hanna Dzikowska z Niepublicznego Przedszkola Muzycznego DOREMI
Maria Blok z Niepublicznego Przedszkola Muzycznego DOREMI
Oliwia Grządzielska z Niepublicznego Przedszkola Muzycznego DOREMI
Julia Krzyśko z Niepublicznego Przedszkola Muzycznego DOREMI

w kategorii dzieci starszych
I miejsce:
Pola Kowalczyk z Chełmskiej Szkoły Rocka, kl. II
II miejsce:
Maja Dziurda z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 3 w Chełmie, kl. III
III miejsce:
Kornelia Krajewska ze Szkoły Podstawowej nr 6 im. Ireny Sendlerowej w Chełmie, kl. III

Gratulujemy! Dziękujemy za udział w konkursie, życzymy powodzenia w dalszym rozwijaniu swoich pasji.

Nagrody dla laureatów oraz dyplomy dla wszystkich uczestników konkursu można odbierać w dniach od 15 do 30 listopada 2021 w pok. 106 Pałacu Młodzieży w poniedziałki, wtorki, czwartki w godzinach 10.00-15.00, środy 12.00-18.00, piątki 9.00-13.00.

 

 

 

Konkurs plastyczno-fotograficzny pt. „Jesień w lesie liście niesie”

dla dzieci w wieku przedszkolnym i uczniów kl. I-III i IV-VI SP

– termin nadsyłania zgłoszeń 7.11.2021.


Zachęcając do podjęcia przez dzieci i młodzież aktywności na świeżym powietrzu oraz chcąc rozwijać wyobraźnię, kreatywność i pobudzać twórczą fantazję ogłaszamy konkurs plastyczno-fotograficzny pt. „Jesień w lesie liście niesie”.
Konkurs organizowany jest w dwóch kategoriach: plastycznej oraz fotograficznej. Należy wykonać pracę plastyczną techniką dowolną lub zrobić zdjęcie „jesiennego liścia” w lesie. Przygotowany obraz uczestnik powinien sfotografować i przesłać drogą mailową na adres: m.mackowiak@palac.bydgoszcz.pl .
Zwycięskie prace zostaną zamieszczone w jesienno-zimowym odcinku materiału „Podróże małe i duże”. Film będzie opublikowany na stronie Pałacu Młodzieży w grudniu. Termin nadsyłania prac: 7.11.2021 r.

Warunki uczestnictwa w konkursie:
1. Konkurs organizowany jest dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym (I-III i IV-VI SP).
2. Warunkiem przystąpienia do konkursu jest przesłanie karty zgłoszenia oraz zdjęcia pracy (format dowolny) z podaniem: imienia i nazwiska zgłaszającego.
3. Zgłoszenia należy dokonać do dnia 7 listopada 2021 r. drogą e-mailową – na adres m.mackowiak@palac.bydgoszcz.pl (w tytule wiadomości prosimy wpisać: ”Jesienny liść”)
4. Prace będą oceniane w dwóch kategoriach: pracy plastycznej i fotograficznej.

Nagroda:
1. Nagrodą w konkursie będzie publikacja zdjęcia w jesienno-zimowym odcinku materiału filmowego „Podróże małe i duże”, który zostanie zamieszczony na stronie Pałacu Młodzieży w miesiącu grudniu.
2. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w formie głosowania komisji konkursowej powołanej w Dziale Animacji Kulturalnej. Informacje dotyczące odbioru dyplomów dla laureatów ukażą się na stronie internetowej Pałacu Młodzieży 7 grudnia 2021r.
Serdecznie zapraszamy!

 

karta zgłoszenia

 

Konkursu plastyczny pt. „Malowane muzyką Fryderyka Chopina”

Wystawa „Malowane Muzyką Chopina” została zorganizowana w ramach projektu „Muzyka łączy pokolenia”, realizowanego w Przedszkolu nr 26 Pod Tęczowym Parasolem w Bydgoszczy oraz Nasza Wspólna Kultura, cyklu opracowanego w Dziale Animacji Kulturalnej Pałacu Młodzieży. Inspiracją dla uczestników projektu – seniorów DDP „Senior”, młodzieży z Zespołu Szkół Handlowych, uczniów SP 31 oraz dzieci przedszkolnych była 172. rocznica śmierci kompozytora oraz 18. Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny jego imienia. Celem konkursu była integracja pokoleń oraz wspieranie wychowania patriotycznego poprzez promowanie polskiej muzyki klasycznej i przybliżenie postaci Fryderyka Chopina, rozbudzanie wyobraźni i wrażliwości estetycznej, rozwijanie zdolności plastycznych, a także przygotowanie do świadomego korzystania ze sztuki oraz jej współtworzenia. Wystawę można oglądać w Pałacu Młodzieży do 19 listopada br. Serdecznie zapraszamy!

 

  • Zdjęcie: 9438.jpg
  • Zdjęcie: 9432.jpg
  • Zdjęcie: 9426.jpg
  • Zdjęcie: 9431.jpg
  • Zdjęcie: 9434.jpg